Garaż klasyków, Nurburgring Classic Motosport Meeting for Oldtimers - 21.05-23.05.2021

logo Garaż klasyków

Na Czerwcówkę Klasyków 2021r zapraszamy na Pomorze - do Galerii Pępowo – Muzeum VW – niesamowitego miejsca, które już raz odwiedzaliśmy. Miejsce dobrze znane miłośnikom starej motoryzacji ponieważ właśnie tu znajduje się Muzeum VW, prowadzone przez prawdziwych pasjonatów klasycznej motoryzacji. Hotel, będący bazą rajdu mieści się w tym samym budynku co muzeum – idąc na posiłki możemy zawsze zajrzeć do sal muzealnych. Sąsiedztwo starych samochodów powoduje, że atmosfera w całym obiekcie jest niesamowita. Każdy kto lubi klasyki będzie się tu czuł doskonale.

W tym roku będziemy poznawać tereny, na których nie gościliśmy dotychczas – udamy się w kierunku zachodnim by dotrzeć do pięknych miejsc nad samym morzem, odwiedzić piaszczyste plaże, zajrzeć do parków krajobrazowych i powłóczyć się malowniczymi drogami północnych Kaszub. Odwiedzimy także Gdynię, którą będziemy podziwiać także z pokładu statku.

maj1

maj2

W programie imprezy przewidujemy:

 • trasę rajdową prowadząca po malowniczych drogach i dróżkach Kaszub północnych oraz Pomorza, aż do samego brzegu morza – półmetek naszej wycieczki to Słowiński Park Narodowy. Łącznie ok 200km dróg i dróżek pokazujących piękno przyrody, urokliwe zakątki i zupełnie nieznane ale bardzo ciekawe lokalne atrakcje i zabytki. Jak zwykle trzeba będzie coś znaleźć, policzyć, zrealizować zadania i jeszcze dotrzeć do mety ,nie gubiąc się zbyt często. Na zachwycanie się widokami i robienie zdjęć również nie zabraknie czasu.

 • miejską grę terenową, która pozwoli nie tylko na chwilę odpocząć od auta i rozprostować nogi ale również zwiedzić Gdynię, zachwycić się jej gwarnym portowym życiem i zobaczyć trochę inne niż turystyczne oblicze miasta …mamy plan by zobaczyć Gdynię nie tylko z lądu ale i z morza.

 • zwiedzanie muzeum Gryf w Dąbrówce k. Wejherowa. Obecnie w ekspozycji można zobaczyć ponad 100 pojazdów wojskowych, samochodów zabytkowych, dział i rakiet, a także broń, umundurowanie i wyposażenie wojskowe. Wielką atrakcją jest wystawa saperska z największymi w Polsce zbiorami bomb, min, granatów, amunicji artyleryjskiej oraz wyposażenia saperskiego. Ideą przewodnią Muzeum Techniki Wojskowej GRYF jest prezentacja eksponatów w sposób żywy i dynamiczny poprzez interakcję ze zwiedzającymi i publicznością podczas imprez. Większość eksponatów jest sprawna technicznie, można je uruchomić i zobaczyć w akcji.

 • zwiedzanie Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji prywatna kolekcja blisko dwustu, odrestaurowanych z dbałością o najdrobniejszy szczegół pojazdów: niemal 50 zabytkowych samochodów i około 150 motocykli. Wśród eksponatów są m.in. auta marki Mercedes, Ford i Fiat. Obejrzeć można również motocykle z Anglii, Belgii, Francji, Stanów Zjednoczonych, a także polskie Sokoły. Jest też liczna kolekcja niemieckich jednośladów cywilnych z lat 30.Hala ekspozycyjna muzeum (której konstrukcja znajdowała się pierwotnie na terenie portu Gdynia) jest stylizowana na brukowaną uliczkę z lat 20. XX wieku. Sam bruk jest przy tym oryginalny i pochodzi z ul. Starowiejskiej w Gdyni, podobnie jak cegła pochodząca z ul. Ogarnej w Gdańsku.

 • przejażdżkę pojazdem gąsienicowym BAT-M

 • rejs po porcie w Gdyni

 • wizytę w Słowińskim Parku Narodowym

 • wstęp do Muzeum w Pępowie polecane szczególnie dla tych którzy jeszcze tu nie byli ale i dla tych, którzy byli i tęsknią ;-)

Wszystkie odcinki rajdowe i zadania realizowane przez uczestników będą liczone do klasyfikacji generalnej. Impreza zakończy się ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów i nagród.


maj1

maj1

Ramowy plan wyjazdu:
03.06.2021 (czwartek)* przyjazd uczestników imprezy do hotelu Galeria Pępowo w godzinach popołudniowych- zakwaterowanie w hotelu (czekamy na Was już od 14:00)
* 17:30 - kolacja w formie grilla/ ogniska (czas na integrację)
 
04.06.2021 (piątek)* śniadanie w hotelu
* przejazd do Gdyni – gra miejska z licznymi atrakcjami oraz rejsem po Porcie w Gdyni
 * powrót do hotelu w godzinach późno popołudniowych
 * obiadokolacja
 
05.06.2021 (sobota)* śniadanie w hotelu
* wyjazd uczestników na trasę rajdową – przejazd ok 200km, zwiedzanie, zadania – trasa oparta o road book – kierunek Słowiński Park Narodowy, w programie również wjazd na wieżę widokową
 powrót do hotelu w godzinach wieczornych
 * obiadokolacja
 
06.06.2021 (niedziela)* śniadanie w hotelu, wykwaterowanie
* zwiedzanie Muzeum Techniki Wojskowej "GRYF"
 * przejażdżka pojazdem gąsienicowym BAT-M (dla wszystkich uczestników – wliczona w cenę)
 * posiłek na poligonie ;-) czyli grochówka wojskowa
 * indywidualny powrót do domu w godzinach popołudniowych
 

maj1W cenę imprezy są wliczone:

 • 3 noclegi (od 03.06.21-czwartek do 06.06.21 -niedziela) w pokojach z łazienką i toaletą
 • wyżywienie – śniadania i obiadokolacje (raz kolacja grillowa i ognisko), posiłek w Muzeum „Gryf” Zaczynamy obiadokolacją w dniu przyjazdu, kończymy wojskową zupą w dniu wyjazdu
 • bilety wstępu do obiektów, których zwiedzanie przewidziane jest na trasie rajdu i podczas gry miejskiej (muzea, atrakcje, punkty widokowe)
 • przejażdżka pojazdem gąsienicowym BAT-M
 • rejs po porcie w Gdyni
 • wstęp Słowińskiego Parku Narodowego
 • materiały rajdowe
 • nagrody i pamiątki na zakończenie rajdu


Zapewniamy – świetną zabawę, doskonałą atmosferę, emocje rajdowe i niezapomniane wrażenia

Cena za osobę :

osoba dorosła (pokój dwu, trzy lub czteroosobowy) - 862zł
dziecko do lat 12 - 802zł
dziecko do lat 8 - 745zł
dzieci do 2 lat śpiące z rodzicami bezpłatnie


zgłoszenia prosimy przesyłać mailem

e-mail: biuro@garazklasykow.pl


minimalna ilość uczestników - 30 osób

maj1

maj1

maj1

maj1